Perde modelleri kullanıldığı ortama göre değişkenlik gösteren bir eşyadır. Ofisinizde, evinizde ve kapalı balkonlara kış bahçelerine göre değişkenlik gösterir.

Bir perde seçimi yapılırken ilk önce nerede kullanılacağına karar verilir ardından tasarımı yapılır. Değişik fiyat aralığına sahip yüzlerce özel yapım veya hazır yapım perde modelleri bulunabilir. Bu modeller, tül perde, fon perde, balkon perdesi, stor perde ve güneşlik gibi bir çok perde modelleri vardır. Evimizde ve ortak kullanım alanlarımızda perdeler fazla güneş ışınlarından eşyalarımızı ve cildimizi korumak dışında gizliliğimizi de koruduğu için en sık bulunan ve kullanılan eşyaların başındadır.

Ölçü ve Kullanım Alanları

Ölçü alınırken genellikle salonunuz veya diğer kullanım alanlarınız için duvar boyutu ve pencere boyu alınır.

Boy alındıktan sonra kullanım alanınız dar ve normal kullanım alanı boyutlarından daha küçük bir ortama sahipseniz uzun ve açık tonlara sahip tül perde modellerini tercih etmelisiniz.

Yatak odalarınız uyku verimliliğinin daha sağlam olabilmesi ve güne başlangıç yaparken daha dinç bir şekilde uyanmamızı sağladığı için koyu ton fon perdeler tercih edilir. Aynı zamanda kişisel özel hayatımızı dış tarafa yansıtmamak içinde tercih edilebilir.

İş yerleriniz, restoranlar ve çocuk oyun alanları için kullanılan perde modelleri de bulunur. İş yerleri ve restoranlar genellikle Zebra stor veya mutfak ile ortak kullanım alanını ayırdığı için mutfak perdesi olarak nitelendirilen perde modelleri de kullanılır.

Restoranlar için ayrıca kullanılan bir perde modelimiz daha vardır. Kış bahçeleri ve restoran cam tavanları için bambudan oluşan perde modelleri de vardır.

Çocuk odaları ve çocuk oyun alanları için herkesin ilk tercihi her zaman kolay silinebilir olması ve çocuklarımızın ilgisinin çekebileceği desenlerden oluşmasıdır. Çünkü eğer çocuğumuzun sevdiği karakterden oluşan bir perde modeline sahipsek her zaman uyku saati daha kolaydır.

Kolay temizlenebilme özelliği leke tutmama özellikleri sayesinde de kalem izleri ve vb. izleri zorlanmadan çıkarmak annelerin en çok aradığı özelliklerdendir.

Mutfağınız içinse kokuyu içine çekmeyen ve kolay temizlenebilen ürünler tercih edilmelidir. Bunlardan en çok tercih edilen perde modelleri, kısa tül perde ve zebra stor perdedir.

Hangi oda veya neresi için kullanacağınız önemsiz olup dileğiniz renkte ve desende perde modeli seçimi yapabilirsiniz.

Size en uygun dikiş ve kullanım mekanizmasında size yardımcı olabilmek adına Mova perde olarak her zaman yanınızdayız.

Tavsiye Edilen Yazılar